trešdiena, 2010. gada 6. oktobris

Ventspils tūrista acīm

Beidzot saņēmos atsākt rakstīšanu - vasaras sezonā kaut kā tam neatlika laiks (:

Neesmu Ventspils eksperts, bet tā kā reizi pāris gados tur parādos, tad sapratu, ka šo to varu ieteikt  un piefiksēt pati sev.

Apmešanās
Sapratām, ka ar vidēja līmeņa apmešanās vietām Ventspilī ir kā ir. Bet maksāt lielu maksu par istabiņu, kur vēlā vakarā ieveļamies un agrā rītā dodamies tālāk, nešķita prātīgi.
Risinājums: Ventspils Augstskolas dienesta viesnīca
Telpas smuki izremontētas, uz diviem divvietīgiem numuriņiem kopīga duša + wc (mums nesezonā protams kaimiņi nebija). Numuriņi atrodas atsevišķā stāvā, tā ka par studentu tusiņiem nav jāsatraucas. Vienīgais trūkums- brīvdienās nestrādāja vietējā kafejnīca (bet tai bieži mainoties darbalaiki)
Cena: Ls12 par 2-vietīgu numuriņu - manuprāt tas pat ir lēti.

Ko vērts apskatīt?
Bez vecpilsētas daļas un īpašo ziedu un strūklaku apskatīšanas, iesaku izbaudīt atklātās jūras vējus pastaigā pa Dienvidu molu

Ja ir bērni un labi laikapstākļi, noteikti vērts iegriezties vienas vai otras Ventas puses bērnu pilsētiņā.

Ostas ielas promenāde + Tirgus laukums, kurā joprojām sestdienās ir kārtīga tirgus atmosfēraVentspils Livonijas ordeņa pils, viens no modernākajiem Latvijas muzejiem ar ieskatu bijušā cietuma darbībā, Ventspils vēsturē un medību relikviju sadaļu (var atrast arī pilsētas mēra Aivara Lemberga nomedītā loma ragus). Cenas: pieaugušajiem Ls 1,50; bērniem, studentiem, pensionāriem Ls 0,75; ģimenes biļete Ls 2,50


Šoreiz trāpījām uz īsteni rudenīgu laiku, tāpēc izmēģinājām arī Ūdens piedzīvojumu parku. Pēc Rīgas ūdens centriem tas šķita patīkami tukšs un piemērots atpūtai ar bērniem. Ir atsevišķs baseiniņš mazuļiem, kur plunčāties, ar visu šļūcamo kalniņu :) Dzeltenā un Sarkanā truba ir diezgan vienādas, bez īpaša adrenalīna. Bet tā trešā gan bija nelabi veidota - nes visu laiku malās, tā ka var tikt pie zilumiem. Baseinā ik pa laika tiek palaisti arī viļņi -  tie bija tiešām lieli un spēcīgi - mans bērns pat muka ārā. Gaiss telpās varēja būt siltāks.

Vietas, kas varētu būt interesantas, bet ko man nav sanācis izbaudīt:
Jaukā laikā noteikti iesaku aizbraukt arī līdz Staldzenes stāvkrastam.

Nav komentāru: