piektdiena, 2011. gada 21. janvāris

Zili brīnumi zilā grāmatā

Cilvēka iespējas, tāpat kā datorprogrammas ir neierobežotas. /Aldis Kalniņš/

Ir divi veidi, kā uztvert pasauli - no pustukšās un no puspilnās krūzes pieejas (jūs taču zināt, ka krūzē šķidruma daudzums ir vienāds abos gadījumos?). Tas ir, novērtējot to, kas labs ir/notiek apkārt, vai arī koncentrējoties uz negatīvajām, nepatīkamajām lietām. Tāpat ir ar latviešu tautu - no vienas puses var apgalvot, ka latvieši ir slinki, kūtri un to vien māk kā čīkstēt, bet no otras puses, arī latvieši var un dara, un sanāk. Un priecājas par Jaunajā Rīgas Teātrī uzvesto “Ziedonis un visums”. Man savukārt prieks, ka latvieši saskata pozitīvo un ka pozitīvismu un gaišu noskaņu par ikdienas ainiņām tagad nes ne tikai Imants Ziedonis, bet arī Aldis Kalniņš savā grāmatā “Zili brīnumi”.

Grāmatu izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, un tā ir pietiekami īsa, lai ieinteresētu arī, tos, kam grāmatu lasīšana nav ikdiena. Tomēr tā ir pietiekami gara, lai ļautu uz notiekošo paskatīties no malas un no jauna apjaust dzīves patiesības, iepazīt pasauli no jauna. Autors uzdod jautājumus un pauž dzīves patiesības, kas var šķist vispārzināmas, bet vienlaikus pasaka, ka “ne viss ir tā, kā izskatās”. Grāmata ilustrēta ar skaistiem zīmējumiem, kas ir tikpat būtiski kā teksts.
Pēc grāmatas izlasīšanas radās sajūta, ka esmu izlasījusi I.Ziedoņa “Re, kā”  īso, mūsdienu versiju, jo par pasauli nevar un nedrīkst beigt brīnīties. Jo tas izbrīns un prieks (piemēram par puspilno krūzi) ir ne tikai tas, kā cilvēks pasauli redz, bet arī tas, kā sagādāt prieku apkārtējiem. Un tas izbrīns un prieks jau nav veikalā pirktās dāvanās, bet šķietami pavisam vienkāršās un ikdienišķās lietās - ziemas dienā pasiegtā izkaltētā pļavas puķē, interesantā mākoņa formā, kopīgi uzceltā sniegavīrā...

Iesaku izlasīt, īpaši gada tumšajā laikā!
Vērtējums: grāmata, kas iepriecinās ikvienu

+ grāmata piemērota arī bērniem un senioriem (gana lieli burti)
+ grāmata ir viegli lasāma
- pēc grāmatas izlasīšanas ir žēl, ka tā ir tik īsa

Nav komentāru: