trešdiena, 2011. gada 31. augusts

Kas notiek ar bērnudārzu rindām Rīgā?


Līdz šim bērnudārza jautājums mazo rīdzinieku vecākiem bija vienkāršs: vai nu ieplāno bērnu janvārī -februārī :) vai arī piesakies kaudzē bērnudārzu un ļaujies laika plūsmai, gaidot zvanu par uzņemšanu dārziņā un tikmēr meklējot citu risinājumu (bez pašvaldības atbalsta).
Šī vasara ir ienesusi pārmaiņas. Tātad bez tradicionālās situācijas, ka bērns tiek uzņemts pašvaldības dārziņā, ir radušās vēl divas iespējas:
no 1.augusta var pieteikties uz pašvaldības 93 Ls (mēnesī) līdzfinansējumu, ja bērns apmeklē akreditētu privāto pirmsskolas izglītības iestādi. Piesakoties uz šo līdzfinansējumu, vieta rindā uz bērnudārzu tiek zaudēta. Saņemt šo līdzfinansējumu var neatkarīgi no vietas rindā.
no 30. augusta līdz 15.septembrim var pieteikties pašvaldības finansētās grupās noteiktos privātajos bērnudārzosTiem bērniem, kuriem būs agrāks reģistrācijas datums bērnudārzu rindā, būs priekšrocība arī uz pašvaldības dotēto vietu privātajā iestādē. Šajā gadījumā vecākiem ir jāmaksā tikai par ēdināšanu (tāpat kā tas ir pašvaldības dārziņos). Ja bērns iegūst pašvaldības dotētu vietu privātajā bērnudārzā, no rindas uz pašvaldības dārziņu viņš tiek izņemts.Mācoties pašvaldības apmaksātā privātajā bērnudārzā, spēkā ir brāļu/māsu prioritāte.
Kas paliek pa vecam? 30 latu dotācija akreditētām privātajām iestādēm par katru Rīgā deklarēto bērnu, kurš apmeklē privāto iestādi. Vecākiem šajā gadījumā nav jāatsakās no pašvaldības iestādes rindas.
Ko es kā vecāks gribētu zināt? Vienkārši sakot - kad mans bērns tiks pie apmaksāta bērnudārza? Sarežģītāks jautājums ir kā to panākt? Ņemot vērā, ka katru gadu uzņemamo bērnu skaits ir mainīgs katrā bērnudārzā, (1) padarīt reģistrācijas sistēmā vecākiem redzamu, cik lielā mērā grupiņas ir nokomplektētas (redzot, ka 10 no plānotajiem 25 bērniem ir uzņemti ir vieglāk kalkulēt uzņemšanas varbūtību, kā zinot vienīgi mistisko kārtas numuru), (2) informāciju (iespējams katram bērnudārzam atsevišķi) par to, kādas grupiņas ir plānots tuvākajā mācību gadā uzņemt. Piemēram, uzņemsim vienu mazo bērnu grupu, vienu vidējo bērnu grupu,  divas lielo bērnu grupas vai arī uzņemsim 3 mazo bērnu grupas un jaunas vecākās grupiņas netiks veidotas. Vai arī  - katru gadu veidojam 1 jaunu grupiņu, kurā uzņemam 5 divgadniekus, 5 trīsgadniekus, 5 četrgadniekus, 5 sešgadniekus.
Varbūt jums ir ierosinājumi, kā rindu sistēmu padarīt saprotamāku un lietojamāku?
Citi noderīgi fakti:
* Bērnu skaits, cik tiek uzņemti katru mācību gadu, atkarīgs no pirmsskolas grupu skaita un no tā, cik bērnu aiziet uz skolu.
* Kā paskaidroja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbiniece par pēdējā laikā medijos minēto bērnudārza celtniecību Tallinas ielā - netiks celta jauna pirmsskolas izglītības iestāde, bet tiks pārcelta Rīgas 23.pirmsskolas izglītības iestāde, papildu izveidojot 6 grupas un nodrošinot papildu vietas 180 bērniem. Plānots, ka iestāde pārcelsies 2014.gadā.

Nav komentāru: