ceturtdiena, 2011. gada 24. novembris

Atvērto durvju diena Latvijas Infektoloģijas centrā

Jāatzīstas kā ir: esmu strādājusi valsts iestādē un uzskatu, ka to darbībai jābūt caurspīdīgāka un tām vairāk jāstāsta iedzīvotājiem par savu darbību, citādi nereti cilvēki nereti nenovērtē valsts rūpes un paveikto, un protams konkrētu cilvēku paveikto cītīgo darbu, par ko nereti saņem mazu atalgojumu. Tāpēc, no sirds iesaku aiziet uz atvērto durvju dienu Latvijas Infektoloģijas centrā.
Foto no www.lic.gov.lv
No ziņas žurnālistiem:
"Līdz šim tas ir vēl nebijis gadījums, kad arī LIC organizē atvērto durvju dienu. Mēs aicinām apmeklētājus ieskatīties tajā LIC speciālistu darbības laukā, kas plašākai sabiedrībai nav nedz redzams, nedz tur tik vienkārši iekļūt", stāsta LIC direktore Baiba Rozentāle. "Piedāvājam ekskluzīvu iespēju - caur drošiem aizsargstikliem vērot LIC Nacionālās mikrobioloģijas laboratorijas darbu. Uzzināt vairāk, kā notiek infekcijas slimību ierosinātāju laboratoriskā izmeklēšana. Piemēram, būs iespēja paskatīties, kā notiek, ērces laboratoriskā pārbaude, vai tā nav inficēta ar ērču encefalīta vīrusu", informē profesore, norādot arī uz citiem atvērto durvju dienā piedāvājumiem. "Katram, kas to vēlēsies būs izdevība arī piemērīt speciālo aizsargtērpu, kas nepieciešams, lai strādātu ar lipīgo infekciju slimību izraisītājiem - vīrusiem, baktērijām. Tāpēc aicinu paņemt līdzi fotoaparātu! Būs ko atcerēties!"
Atvērto durvju dienā LIC epidemiologi stāstīs par to, kā izplatās infekcijas, kā strādā epidemiologi, kāda nozīme ir vārdam "epidēmija", kā arī uzskatāmi tiks demonstrēta infekcijas izplatīšanas ķēde un pretepidēmijas pasākumu organizēšanas algoritms.
Atvērto durvju dienu pasākumi noritēs jaunajā laboratoriju korpusā, kur ikdienā ieeja atļauta vien laboratorijas speciālistiem.
Varu no pieredzes teikt vienu - epidemioloģija jeb infekcijas slimību gadījumu izmeklēšana ir ļoooti interesanta un aizraujoša lieta. Laboratorijā gan man nav bijusi laime atrasties, bet noteikti arī tā ir ļoti interesanta iespēja.
Pieteikšanās līdz 24.novembrim plkst.15.00 pa telefoniem 67014719 un e-pastā: pr@lic.gov.lv

Pasākuma norises laiks: 25.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00.
Adrese: Latvijas Infektoloģijas centrs, Linezera ielā 3, Rīga.

Žēl, ka man jāstrādā otrā pilsētas galā, labprāt izmantotu šo iespēju...

2 komentāri:

Sarkanā Biete teica...

Apsveicama ideja! Cerams, ka šādam piemēram drīzumā sekos arī citas valsts iestādes!

Elīna teica...

Patiesībā tas notiek daudzās valsts iestādēs: http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/atverto-durvju-diena-2011/