svētdiena, 2012. gada 11. novembris

Ģeniāli - vienkārša galda spēle visai ģimenei

Pagājušā (ne šī) nedēļas nogale ir zīmīga ar to, ka pamēģinājām ar 3,5 gadus veco dēlēnu spēlēt jaunas, nopietnākas spēles - Genial un Carcassonne. Un abas divas aizgāja un gandrīz katru dienu nācās spēlēt.
Šoreiz par Genial, kas ir viena no manām mīļākajām spēlēm. Spēle ir vidēji gara, ar salīdzinoši maz noteikumiem, abstrakta (nevis ar kādu tēmu vai notikumu), spēles laikā nav nepieciešams lasīt kādu informāciju.
Spēli ļoti attālināti varētu salīdzināt ar domino, jo arī šai spēlei katrs spēlētājs tur rokā 6 kauliņus un katram kauliņam ir 2 puses, kur atrodams iespējamo krāsu/simbolu kombinācijas. Kauliņi tiek izlikti uz laukuma tā, lai pa diagonālēm būtu iespējami daudz tādas pašas krāsas kauliņu un varētu iegūt iespējami daudz tādas krāsas punktu. Punktus skaita uz attēlā redzamajiem dēlīšiem, pareizajā vieta novietojot attiecīgās krāsas kubiciņu. Ja tiek sasniegta 16 punktu atzīme, uzvarētājs saka "Ģeniāli!" un iegūst iespēju tajā pašā gājienā (izņēmuma kārtā) likt vēl vienu kauliņu. Spēles mērķis ir iegūt iespējami daudz punktus vienmērīgi visām krāsām - uzvarētāju nosaka pēc tā, kuram vistālāk uz priekšu ir pabīdīta tā krāsa, kas ir vismazāk punktus dabūjusi.
Spēles autors ir slavenais un ražīgais spēļu izgudrotājs Reiner Knizia. Spēle kopš 2004.gada izdota jau 20 valodās. Spēle ieguvusi vairākas balvas, tai skaitā 2004. gadā Japāņu galda spēļu balvu Spēle iesācējiem.
Spēle paredzēta 1-4 spēlētājiem vecumā no 8 gadiem (mūsu 3,5gadnieks arī tīri labi spēlēja).
Spēle palīdz bērnam mācīties krāsas un skaitīt.


1 komentārs:

Anonīms teica...

Arī manās mājās šī spēle ir topa augšgalā. Patīk gan lieliem, gan maziem ;)