pirmdiena, 2012. gada 5. novembris

Izrāde "Gals" Nacionālajā teātrī

Pirms vairākiem gadiem viss bija ļoti vienkārši: Dailē komēdijas, Jaunajā Rīgas teātrī kaut kas neierastāks un progresīvs, bet Nacionālajā teātrī klasiskas izrādes. Prieks, ka tagad ir vairāk meklējumi jaunam, savādākam teātrim.
Arī Nacionālajā teātrī tagad ir Jaunā zāle, kas dod iespēju nedaudz neierastākam teātrim. Un tur ir arī jauno režisoru veikumi, tai skaitā Elmāra Seņkova Izrāde "Gals". Tajā 6 jaunie un ne tik jaunie aktieri (Ināra Slucka, Normunds Laizāns, Ģirts Liuziniks, Jānis Vimba, Anete Saulīte un Jurijs Djakonovs) sadzīviskās etīdēs un aizskatuves stāstījumos vēsta par dažādiem dzīves vai kā cita galiem, un ļauj paskatīties arī uz teātri nedaudz no citas puses.
Izrāde Baltijas mūsdienu drāmas festivālā ieguvusi 2 balvas - par labāko režiju un par labāko vizuālo tēlu (scenogrāfs Reinis Dzudzillo, video Linda Ģībiete, kostīmi Krista Dzudzillo). 
Izrāde tikusi arī pie 3 nominācijām mūsu pašu Spēlmaņu naktī (Gada latviešu autora darba iestudējums, Gada režisors un Gada jaunais skatuves mākslinieks). Līdz laureātu uzzināšanai vēl var pagūt izrādi noskatīties

Jau kopš pavasara, kad pati redzēju šo izrādi, gribu to ieteikt un iesaku citiem. (Bet tikai novembra rakstīšanas mēneša dēļ pieķēros beidzot uzrakstīt)

Un starp citu šodien Kultūras dienā bija interesanta intervija ar Juriju Djakonovu.

Nav komentāru: