otrdiena, 2013. gada 30. aprīlis

Ar ģimeni uz Barselonu: gatavošanās un 1.diena

Šis gads mums sākās ar apņemšanos beidzot atkal izkustēties no Latvijas. Visiem četriem. Jau kādu laiku bijām runājuši par Spāniju un to tad arī nolikām par galamērķi. Pieslēdzām skyscanner.net paziņojumus par lidojuma izdevīgākajām cenām un sākām sekot mūsu paša airbaltic akcijām (rezultātā tiešais reiss 2 pieaugušajiem + bērnam + zīdainim izmaksāja aptuveni Ls 400).
Sākotnējie izvēlētais laiks bija maija beigas/jūnija sākums - pietiekami silts, bet vēl ne karsts, toties jau aktīvaka tūristu plūsma. Beigās skatoties kalendārā starp vārda un dzimšanas dienām, skrējieniem un konferencēm un uz cenu tabulām, sapratām, ka brauksim aprīļa beigās. Te nu jāpiebilst par laikapstākļiem - silts bija, bet kāda jaka mugurā gandrīz visu laiku noderēja. Šķita, ka uz vakaru kļuva siltāks kā dienās.
Apmešanās vietu meklējām gan booking.com, gan airbnb.com, gan vienkāršī googlē. Pēc daudzo apartamentu apskatīšanas viesnīcu piedāvājumi sāka kļūt arvien mazāk vilinoši un palikām pie habitat apartments piedāvājuma. 70 kv.metrus liels dzīvoklis ar 1 guļamistabu, dzīvojamo istabu, kas apvienota ar gana labi ekipētu virtuvi + vannas istabu. Bez maksas varēja dabūt arī augsto krēslu un ceļojuma gultiņu mazākajam ģimenes pārstāvim. Plusi: gana daudz telpas, neatkarība, gana ērta apmešanās vieta, blakus augļu veikals, kafejnīcas un citi veikali. Izmaksas: 300 eiro + pilsētas nodoklis. Ja būs vajadzība, labprāt vēlreiz izmantošu tieši šo firmu. Ja jānosauc mīnusi - virtuvē būtu noderējis blenderis&sirsnīgā spāņu tantiņa putekļus vairāk izdzenāja pa dzīvokli kā savāca :D
Aptuveni 3 stundu lidojums un izkāpjam nedaudz siltākajā Barselonā, kur gaiss smaržo savādāk. Šatlbuss, vilciens, metro  ar spāņiem, kas pārrodas no darba, un esam pie jaunās apmešanās vietas. Nokārtojam formalitātes un dodamies iepazīt rajonu, iegādāt brokastis un pavakariņot. Tā kā pilsētā vēl kārtīgi neesam noorientējušies, tad, apmetuši loku, apmetamies tuvējā rajonā esošajā kebabu ēstuvē un tiekam pie lielām un barojošām vakariņām. Noteikti nav gardākais kebabs, ko esmu ēdusi, bet šoreiz galvenais bija izsalkuma remdēšana.
Vietējā veikalā iepērkam augļus.

2 komentāri:

Aggie Agy teica...

Es ar biju Barselonā, ja ir interese palasīt: http://agyaggie.blogspot.ie/2013/03/barselona-divas-dienas-barselona.html

Elīnas brīvlaiks teica...

Lasīju un iedvesmojos arī no Tevis, Aggie Agy :)