sestdiena, 2013. gada 4. maijs

Barcelona: Guella parks, Zinātnes muzejs, Rozes un grāmatas diena, paelja

2. diena Barselonā.
Ceļamies-veļamies, brokastis

un dodamies uz Guella parku. Braucam kā ieteikts ceļvedī - ar metro L3 līdz stacijai Vallcarca, jo tur virzienā uz parku - kalnu ir eskalatori, tādējādi vieglāka nokļūšana mērķī. Paceļam (aptuvenī pusē kalna augstuma) iemaldāmies arī kādā jaukā šķērsielas kafejnīcā. Gribēju to vietu ieteikt, bet (lai arī uzlīme logā bija), tripadvisor`ā nevaru nekādi atrast, vienīgais ko vēl atceros- illy zīme pie kafejnīcas.


Bet atgriežoties pie parka - tas ir Barselonas akcentu veidotāja Antonio Gaudi 20. gadsimta sākumā veidots dārzu komplekss ar arhitektūras elementiem Karmela kalnā. Kopīgā platība - 17 hektāri. Parks nosaukumu guvis no grāfa Eusebi Güell, kas bija Gaudi patrons. Tā rašanos iedvesmoja angļu pilsētas dārzu kustība.
Parkā atrodas arī māja, kurā Gaudi nodzīvoja savus pēdējos 20 mūža gadus, pašlaik tajā atrodas Gaudi muzejs. Šī māja nav Gaudi radīta.

Lai arī krietni augstu esam tikuši ar eskalatoriem, kāpt vēl ir daudz iespēju.
Lai pēc mirkļa novērtētu lielisko pilsētas ainavu (ar skatu uz Vidusjūru).
Ja kalnainajā Vidzemē tūristi klintīs ieraksta es te biju un Jānis+Līga, tad Barselonā, tas tiek darīts uz kaktusiem.
Krāsainie flīžu soliņi ar jauko skatu uz Barselonu ir atpazīstamākā parka vieta un viena no tipiskākajām tūristu bildēm. Rīta pusē gan tūristu daudzums ievērojams un pie pasēdēšanas tik viegli netikt :)
Parkā pieejamas arī piknika vietas.
Nenoliedzami, Guella parks ir arī viens no karstākajiem tūrisma punktiem. Arī mums ieeja parkā sākas ar dzīvo mūziku, pa vidam ir milzu burbuļu taisītājs un suvenīru tirgoņi uz paklājiņiem, kas slapstās no apsardzes. Ieeja parkā - bez maksas, Gaudi muzeja apmeklējams par atsevišķu maksu (5.50 eiro).
Dodamies tālāk - uz zinātnes muzeju: Cosmo Caixa. Teritorija plaša, stāvi daudz, bet beigās izrādās, ka vesela diena un pat ne puse dienas nav vajadzīga apskatei. 
Tajā ir iespējams iepazīt dabaszinātņu likumsakarības dažādi iesaistoties un izmēģinot daudzas lietas. Piemēram, bīdot ekrānu uz abām pusēm, var redzēt, uz kādiem principiem darbojas vilciena lokomotīve.
Var arī ļauties robotam. Kurš pēc Tavas bildes cenšas uzzīmēt portretu smiltīs.
Vai paspēlēties ar skaņām/radīt mūziku.
Redzēt elektrību
Un zivis applūdušajos lietusmežos
Skolniekiem laba lieta - tie tad tur arī daudz bija un darbojās savā vaļā. Bērnudārzniekam vajadzēs labu stāstnieku, kurš pats saprot kas un kāpēc. Tiem, kas likumsakarības jau zina, varētu tas nelikties nekas īpašs.
Šeit derētu piebilst, ka ideālajā plānā mums bija vēl apmeklēt Ideju un izgudrojumu muzeju, bet diemžēl to nepaguvām.
Šī diena bija arī Sant Jordi diena, kad veikalos un kafejnīcās ir speciālie piedāvājumi un notikumi. Tie esot otri nozīmīgākie kataloniešu svētki, līzīgi Valentīna dienai. Televīzijā bija arī tiešraides par godu šiem svētkiem.
Sievietēm tiek dāvinātas rozes. (Visur redzējām komplektā ar vārpu, bet kādēļ tā - neatradu informāciju)
Bet vīriešiem - grāmatas. Tāpēc šai dienai ir arī nosaukumi - Rozes diena un Grāmatas diena. Rožu dāvināšanas tradīcija nāk no viduslaikiem, bet grāmatu dāvināšanu 1923. gadā ieviesa kāds grāmatu pārdevējs, lai atgādinātu Migela Servantesa un Viljama Šekspīra nāvi. Wikipēdija saka, ka šajā dienā Barselonā tiek pārdots aptuveni miljons rožu un 800 tūkstoši grāmatu (sievietes slinkas vai skopas :D)
Šai dienai pieder arī leģenda par Svēto Džordžu vai Juri vai Sant Jordi, kurš nogalina pūķi, lai izglābtu princesi.
Tādā svinīgā dienā vakariņojam kādā šķiet Paralēles avēnijas krodziņā un nobaudam nacionālo ēdienu - paelju
Kamēr izbaudam ēdienu, krodziņā sarodas daudz futbola fanu un sākas citas aktualitātes un noskaņas. Vēlāk tviterī lasīju, ka Barselona zaudēja Minhenei.

3 komentāri:

Aggie Agy teica...

tad, kad mēs bijām Barselonā, naktī no pirmd uz otrd britu muppeti bļaustījās visu nakti, jo otrā dienā bija spēle Mančesterai ar Barselonu, biju tik nikna, ka nespēju pilnvērtīgi gulēt, ka novēlēju viņiem zaudēt... kad atgrizos mājās uzzināju, ka viņi zaudēja...

Elīnas brīvlaiks teica...

Tad Tu pie vainas viņu zaudei :) mums bija tik kluss, ka radās sajūta, ka rajonā neviens cits nedzīvo :)

Krišjānis Nesenbergs teica...

Par to rožu/grāmatu skaita starpību, vēl jau var būt, ka sievietes grāmatas iepērk jau laikus, jo tās nenovīst, kā rozes