trešdiena, 2013. gada 8. maijs

Barcelona: La Rambla, tirgus un jūra

Ceļojuma 3.diena
Pabrokastojam un dodamies uz Barselonas klasiku - La Rambla un La Boqueria tirgus. 
La Rambla ir tūristu ieliņa ar suvenīriem, ziediem, māksliniekiem, kafejnīcām un citām izklaides iespējām, kas savieno Katalonijas laukumu un Port Vell. Rīta pusē cilvēki tur mudžēt mudž un liek atcerēties visur stingri atkārtoto - Barselonā jāuzmanās no kabatzagļiem. 
Nenoturamies un pirmo augļu kokteili nopērkam jau Ramblā
Pēc tam secinam, ka blakus esošajā La Boqueria tirdziņā, protams, plašāka izvēle un lētākas cenas :) visņammīgākie liekas tie, kur arī banāns iekšā.
Ja iesiet vakarā, tad ne vien tirgus būs tukšāks, bet arī kokteiļiem vēl zemākas cenas :) Tirgū arī daudz augļi, mums acīs krita tie eksotiskie.
Piemēram spilgtais pitaijas auglis (bildē slikta gaisma, īstā krāsa te redzama)
Nomēģinājām pitaiju augļu mikslī (arī tādi tirgū nopērkami - jau sagriezti gabaliņos augļi, līdzi nāk maza plastmasas dakšiņa, lai var uzreiz baudīt), secinājām - ne visai izteiksmīga garša.
Tirgū arī žāvēti augļi un rieksti
un citi saldumi
Un gaļa
Un protams jūras produkti

un garšvielas
un makaroni
Un tirgū iekšā arī mīlīgas kafejnīcas, kur nobaudīt to visu, ko apkārt redzi
Vieta gardēžiem, kur tā vien gribas iepirkties, iepirkties un tad to visu baudīt
Attēlā redzams arī viens no tradicionālajiem brokastu saldumiem - churros, to gan tā arī nenobaudīju (godīgi ievērojot savu bezsmiltu diētu). Kopā ar karsto šokolādi, tie veidojot klasiskas brokastis.
Kamēr to visu uzrakstīju, jau paguvu nosiekaloties :) dikti iepatikās man šis tirgus.
Pēc īsas pastaigas pa Ramblu, nogriežamies uz otru pusi un nonākam smukā, plašā pagalmā ar strūklaku. Izrādās - Plaça ReialTajā mutuļojot naktsdzīve, bet atvilkt elpu jauki arī dienas vidū.
Pusdienojam sava rajona Pedro laukumā, bārā, ko sauc Tapas bar (tādi ir daudzi pilsētā, acīmredzot tūristu piesaistīšanai). Tur tiekam pie ļoti vienkāršām tapām jeb spāņu uzkodām - cepti kartupeļi un fritēts siers.

Vakarā dodamies pastaigā uz La Rambla pagarinājumu - Rambla de Mar - ielas turpinājums jūrā, ar savu tirdzniecības centru, kas ir daļēji atvērts (vietām bez jumtiem un sienām). No tā bildes diemžēl nav, bet iesaku arī šo vietu apskatīt. Nezinu, vai vakars to neietekmēja, bet radās sajūta, ka vieta, kur mierīgi izbaudīt, to, ka Barselona ir jūras pilsēta (bez peldēšanās).

2 komentāri:

Aggie Agy teica...

Skaisti,ar acīm atgriezos tajās vietās...

Elīnas brīvlaiks teica...

Prieks, ka sagādāju prieku :) rakstīšanas viens no mērķiem bija iespēja pašai pēc laika pakavēties atmiņās