ceturtdiena, 2013. gada 8. augusts

Lasām kopā ar bērnu: Desas piedzīvojumi

Kādā Gastronomijas veikalā no desu fabrikas tikko bija atvestas desas. Tās bija skaistas desas - lielas, gandrīz rokas garumā un resnumā, nožāvētas gluži melnbrūnas, ar dzeltenīgām tauku actiņām: viņas jauki smaržoja pēc dūmiem un ķiplokiem. Viņas bija ļoti garšīgas un arī diezgan dārgas.
(..)
Tagad desa saprata, ka vairs nav labi. Viņa nolēca no galda, iemuka koridorā, aizsisdama aiz sevis šķērssienas durvis. Tagad viņai ne no vienas puses vairs nevarēja tikt klāt. Bet viņa saprata, ka kādreiz durvis tomēr vaļā dabūs, un sāka domāt, kur paslēpties. Un desa palīda zem sarkanās grīdsegas.
(..)
Tā nu redziet - vai nu tie ir pieauguši cilvēki vai bērni, vai desa - ja kāds kaut ko savā prātā ieņēmis un pēc tam neatlaidīgi cenšas, tad viņš to arī galu galā panāk.

Jāņa Ankrava grāmata lasās ļoti viegli un ilustrācijas burvīgas. Patika gan man, gan bērnam. Patiesībā lasīju un brīžam sāku skaļi smieties par desas piedzīvojumiem, un domāju pie sevis - vai ir kāda pieaugušo grāmata, kuru lasot esmu smējusies balsī :)

Nav komentāru: