pirmdiena, 2013. gada 28. oktobris

Ideāla galda spēle ģimenes vai draugu lokam - Katanas ieceļotāji

Katana jeb Katanas ieceļotāji ir galda spēle, kas daudziem Latvijā iemācīja, ka galda spēles ir kas vairāk (un aizraujošāks) kā cirks, riču raču un monopols, kurās gandrīz visu nosaka veiksmes faktors - uzmestais metamkauliņš.
Spēli radījis vācu spēļu izgudrotāja Klaus Teuber, un tā pirmo reizi izdota 1995.gadā. Spēle izpelnījusies vairākas balvas, tai skaitā 1995.gadā prestižo Spiel des Jahres, tai ir pieejami vairāki paplašinājumi. Spēlei notiek arī Pasaules čempionāts, kopš 2005.gada Katanas ieceļotāju čempionāts notiek arī Latvijas mērogā.
Bet atgriežamies pie paša sākuma - pamatspēles Katanas ieceļotāji :) Spēles uzdevums ir būvēt ceļus un ciemus un pilsētas un pelnīt punktus arī citos veidoz attīstoties. Spēles sākumā katrs spēlētājs vispirms uzliek vienu ciemu untam blakus ceļu, pēc tam apgrieztā secībā uzliek pa vēl vienam ciemam un ceļam. Tas ir sākuma kapitāls (plus resursi, kas atrodas blakus pēdējam uzliktajam ciematam), turpmāk ienākumus - resursus spēlētāji iegūst metot kauliņus (katrs met savā gājienā, resursus katrā gājienā dabū visi, ja pienākas). Izvēloties sākuma spēles lauciņus, jāņem vērā varbūtības teorija - kuri cipari biežāk uzkritīs, kā arī jāpārliecinās, vai visi nepieciešamie resursi būs pieejami. 
Ja nu tomēr visus resursus nav iespējams iegūt, lieti noderēs iespēja spēles laikā tirgoties ar citiem spēlētājiem un banku.
Spēli interesantāku padara arī tās mainīgais laukums - katru reizi cita sešstūru resursu lauciņu kombinācija.

Spēles ilgums: vidēji 1,5 stunda (atkarīgs no tā, cik labi zina spēles noteikumus un no tā, cik ļoti spēlētājiem patīk tirgoties un diskutēt par plānotajiem gājieniem un kāda iespējām uzvarēt)
Spēlētāju vecums: ieteikts no 10 gadiem, var iemācīt arī 4-gadīgam
Cena: no Ls 18

Spēles laukums sākuma posmā
Spēles laukums beigās

2 komentāri:

Jānis Bedeicis teica...
Šo komentāru ir noņēmis autors.
Elīnas brīvlaiks teica...

jā, kopā ar paplašinājumiem sākas jauna ēra Katanā, bet beigās cilvēki tomēr bieži vien atgriežas pie pamatspēles :)
captcha man arī nepatīk, bet vairāk man nepatīk dzēst spambotu veikumus ;)