sestdiena, 2013. gada 7. decembris

Forša ģimenes spēle no Igaunijas: Om Nom Nom

Rudens-ziemas sezona nenoliedzami ir galdaspēļu sezona :) un tās tiek spēlētas krietni biežāk. Pēdējā laika topa spēle mūsmājās ir pavisam nesen mūsu pašu latviešu firmas Brain Games (iepriekš zināma kā Prāta spēles) izdotā igauņu autora Meelis Looveer spēle visai ģimenei: Om Nom Nom. Jeb amņamņam. Nosaukums radies no spēles tēmas - dzīvnieku barības ķēdes. Spēle publiski pieejama kļuva tikai oktobra beigās esošajā galdaspēļu izstādē Esenē, Vācijā, bet skatos, ka Ludo TOPā jau gozējas.
Spēle ļoti vienkārša un pietiekami īsa, lai vienu (un vēl vienu) partiju izspēlētu.

Spēles mehānika ļoti vienkārša. Uzmet visus kauliņus.

Un liek uz spēles laukuma - kādas no 3 barības ķēdēm,  vietā, kur atrodas konkrētā radība.
 Pēc tam spēlētāji izvēlas kādu no kārtīm.
Visiem spēlētājiem kārtīs sākumā ir vienādi zvēri, atšķiras tikai kāršu krāsa (katram spēlētājam sava krāsa).
Kārti aizvērtā veidā novieto uz galda un visi reizē atver. Kārtis tiek novietotas attiecīgajā barības ķēdes vietā, un pēc tam tiek iegūtas barības ķēdē zemāk esošās radības, piemēram varde tiek pie 3 kukaiņiem. Var gadīties, ka nomeda arī kāda cita spēlētāja kārti.
Ja 2 spēlētāji noliek vienādus zvērus, tad medījumu dala uz pusēm. Uzvar tas, kurš vairāk nomedījis. Barības ķēdē viszemāk esošās radības (sarkanā krāsā) ir divreiz vērtīgākas kā pārējās.
Tas arī viss. Vienkārša spēle, kuru labprāt gribas atkārtot, izmēģināt citu taktiku, mēģināt saprast pārējo spēlētāju domugājienu. Jāatzīst gan, ka pirmajās spēlēs dēls mūs sakāva :)
Spēlei ļoti skaists dizains un izteiksmīgas krāsas. Spēles mākslinieks: Reinis Pētersons
Spēle paredzēta: 1-6 spēlētājiem
Ieteiktais vecums: no 8 gadiem (mierīgi var spēlēt ar 4gadnieku)


2 komentāri:

Anonīms teica...

Vispār jau tā ir "Prāta Spēles" jeb "Brain Games" spēle, kas ir Latvijas produkts, ne Igaunijas.

Elīnas brīvlaiks teica...

To, ka spēles ražotāji ir "Prāta spēles" ļoti labi zinu :) bet spēles autors ir igaunis Meelis Looveer. Nesauksim taču, piemēram, vācu autora Klausa Toibera "Katanas ieceļotājus" par latviešu spēli tikai tāpēc, ka "Prāta spēles" šo spēli ir izdevuši latviski.