pirmdiena, 2014. gada 20. janvāris

Lasām kopā ar bērnu: Tobiass un neparastais ciemiņš

Kādu rītu Tobiass pamodās NOSVĪDIS SLAPJŠ. SAPNIS, ko viņš naktī bija redzējis, bija ĻOTI ŠAUSMĪGS. Nez KĀ un KĀPĒC Tobiass bija nokļuvis ĀFRIKĀ. Sākumā viss bija ĻOTI INTERESANTI - visādi DŽUNGĻI, ŪDENSKRITUMI, gaisos lidinājās milzīgi TAUREŅI, kokos dziedāja PUTNI, viss bija tik jauki kā NATIONAL GEOGRAPHIC televīzijas kanālā, ko Tobiass varēja skatīties CAURU DIENU. Bet te, neviena ne SAUKTI, ne AICINĀTI, sapnī ielauzās VISVISĀDI un DAŽNEDAŽĀDI ļoti BĪSTAMI ZVĒRI! Viņi skrēja - turklāt - ĻOTI ĀTRI! - Tobiasam virsū: LA PAZAUDĒJA ATMIŅU, PEDRO NOPIRKA RANČO, HUANITA PĀRCĒLĀS UZ HASIENDU. ANTUĀNS, KURŠ IZRĀDĪJĀS ROBERTO, NOLAUPĪJA Tobiasam KONSUELAS DĒLU. LAUVAS, HIĒNAS, ŠAKĀĻI, BIFEĻI, DEGUNRADŽI gaudoja un rūca, koku zaros šupojās un DRAUDĪGI šņāca INDĪGAS ČŪSKAS, sīca un spindzēja neskaitāmi CE-CE mušu bari (CE-CE mušas ir ĻOTI BĪSTAMAS: tie, kuriem tās iekož, IEMIEG un nekad vairs NEPAMOSTAS!)!
(..)
Kādu rītu Tobiass piecēlās ĻOTI AGRI un ILGI domāja, ko šodien darīt. Braukt uz ZOOLOĢISKO DĀRZU? Protams, tur bija ĻOTI INTERESANTI, tikai... ZVĒRI tur dzīvoja BŪROS, un, kad Tobiass devās prom, tur viņi arī palika. Nē, šodien uz ZOOLOĢISKO DĀRZU viņš NEIES!

Apkrāvies pirkumiem kā KAMIELIS vai ĒZELIS, Tobiass pārnāca mājās, uzvārīja sev ĻOTI VESELĪGO un GARŠĪGO PIPARMĒTRU TĒJU un, padzēris to ar AUZU PĀRSLU CEPUMIEM (arī ĻOTI VESELĪGIEM UN GARŠĪGIEM!), ķērās pie darbiem. Tieši tādā SECĪBĀ, kā bija rakstīts PLĀNĀ. LAI VIŅAM VEICAS!

Godīgi sakot, es šo Jura Zvirgzdiņa grāmatu tā arī nesapratu un nedaudz nožēloju, ka steigā izvēlējos tieši šo. Biju domājusi, ka vārdi ar lielajiem burtiem (izcēlums saglabāts arī citātos) būs labs veids lasīšanas trennēšanai, bet ne vienmēr bija tam piemēroti. Un vēl vairāk - tā arī nesaprotu, kāpēc daļa no vārdiem izcelta, kā arī daļa no vārdiem bērniem nesaprotama). Stāsti arī tādi īpatnēji, nez vai īsti bērni ir mērķauditorija... Bet par labajām lietām - gana daudz ilustrācijas (tas nekas, ka arī savdabīgas). Un lielākais bet - bērns teica, ka viņam patika.

Vērtējums: vai tiešām nav cita grāmata pieejama?!

Nav komentāru: