piektdiena, 2014. gada 1. augusts

Īsas piezīmes par ceļošanu uz Ventspili

Īsi, jo bildes maz un gari komentēt šoreiz negribas.
Pirms došanās uz Ventspili der sapelnīt viņu īpašo valūtu - ventus (kas darbojas kā atlaide vairākās vietās). Ventu izņemšana iespējama Olimpiskajā viesnīcā (Lielais prospekts 33) vai Tūrisma informācijas centrā (Prāmju terminālī Dārzu ielā 6). Aizrauties ar pelnīšanu nav vērts - mēs, piemēram, atgriezāmies mājās ar liekiem gandrīz 2 tūkstošiem ventu.
Skats pa logu ceļā uz kinopilsētiņu


Pa ceļam var iebraukt kinopilsētiņā - Cinevillā, Pūrē apskatīt alpināriju un tirdziņā pie LaTS veikala nopirkt ogas un medu, Turpat arī Šokolādes muzejs apskatāms. Paēst vislabāk esot Strazdē, kafejnīcā, kas blakus baznīcai (neizmēģinājām gan).
Netālu no Usmas ezera var apskatīt Desuciemā esošo "Lejnieku" minizoo un Ugālē piestāt Aptiekas muzejā.
Sākas sarežģītākā daļa - Ventspils :)
Vislabākā apmešanās vieta, manuprāt, ir Ventspils augstskolas kojas, vasarā populāra apmešanās vieta ir Piejūras kempings (šoreiz mēs tur bijām, baigais ļembasts tomēr ar skaļiem atpūtniekiem, lai arī izklaides objekti un jūra ļoti tuvu, var toties paskatīties RietumEiropas pensionārus, kas kemperos apbraukā pasauli). Vēl ir lielākas un mazākas apmešanās vietas.
Izklaižu pilnu sarakstu var atrast Ventspils tūrisma lapā, es iesaku vasarā izbaudīt āra akvaparku (telpu akvaparks uz vasaras sezonu slēgts), noteikti arī pa molu jāpastaigā un pa Vecpilsētas ieliņām.
Mazbānītis noteikti ir must have ģimenēm ar maziem bērniem. Te piebildīšu pievērst uzmanību darba laikam (pirmdienās nestrādā), rēķināties, ka uz bānīti iespējams būs jāuzgaida (mūsu gadījumā tajā laikā bānītis brauca garo maršrutu, tātad pieturvietā bija reizi stundā; ja labi saplāno, tad var braukt tikai vienā virzienā - uz Piedzīvojumu parku), jārēķinās arī, ka bānītis brauc ar enerģiju, ko rada akmeņogles un arī dūmi ir īsti, nevis butaforija.
Uh, tiku līdz ēšanai.... Ar to Ventspilī ir kā ir, ja grib kvalitatīvi un negrib ilgi gaidīt:

  • Kupfernama kafejnīca: brīdināja, ka būs ilgi jāgaida, bet bija ļoti ilgi jāgaida (krietni virs stundas), toties garšīgi (bukletos bija minēts, ka ar ventiem var norēķinātos, mums teica, ka nē)
  • Tex mex: gana ātri un gardi (ar ventiem īpašais piedāvājums kafijai un vēl kaut kam bija, bet tas tanī mirklī nebija pieejams)
  • Karlīnes pica: ja gribas paēst picu kā mājās - īstā vieta, novērojām, ka arī otro dienu porcijas milzīgas; ar ventiem atlaides kvasrātpicām; ilgi strādā
  • kafejnīca - picērija Dolce Vita: lielais pluss - ir bērnu stūrītis; ar ātrumu gan arī šī vieta neizcēlās (lai arī godalgota nominācijā "Ātrās ēdināšanas uzņēmumi", tomēr 30 minūtes pēc pasūtīšanas man jautāja, vai piedevas nevar būt citas, tad būšot ātrāk; pasūtīto zemeņu zupu gājām prasīt paši, kad vēl pēc siltā ēdiena nenesa; iespējams pie vainas, ka neņēmām picu un to, kas jau stāvēja vitrīnā), picas pēc iepriekšējā vakara picu pārēšanās netestējām, pārējais ēdiens bija hmmmm ar dievu uz pusēm.
Braucot prom no Ventspils, palikām mucu mājā Melnsila kempingā, tur tik tiešām ieskām palikt un izbaudīt kārtīgi jūru un mieru, un to, ka ir padomāts par klientiem. (patiesībā tā vieta pelnījusi atsevišķu ierakstu).
Ā un Ŗīgu jau braucot, vasaras sezonā lielas karbonādīgas porcijas var dabūt kempingā "Ronīši" esošajā kafejnīcā (auto noliekam ceļmalā un ejam ar kājām iekšā teritorijā, vietā, kur ceļš sazarojas pa kreisi un tad jau drīz kafejnīcu varēs redzēt).
Jauku Latvijas apceļošanu mums un jums!


4 komentāri:

Sigita Raksta teica...

Kurzeme - man ir aizvien neapgūtā:) O, jā, lauki uz Cinevillu, mana vājība:)tikai nekādi nesanāk apstāties, iebrist; nesen braucu caur Pūri, bija iespēja stāties, taču magoņlauciņš bija tik tāds niecīgs un vēl ar aizlieguma lentu apvilkts...

Elīnas brīvlaiks teica...

Šajā, Sigita, notika fotosesijas gan turp, gan atpakaļ braucot :) bet aizlieguma lenta - hmmm....

Sigita Raksta teica...

Uz Cinevillu braucot nav nekādu lentu un lauki ir lieli (gan magoņu, gan rudzupuķu), vārdsakot kolosāli! tikai man nebija iespējas stāties. Pūrē, kas manā izpratnē uz to pašu pusi vien ir, lūk, iespēja bija, bet tur tā lenta un arī nekāds lielais lauks...

Anonīms teica...

Ventspili vel ir baigi labais ukrainu virtuves restorans, bet tas ta nomalus, nav pasha centra