trešdiena, 2015. gada 29. jūlijs

Grāmata: Romas brīvdienas (Keita O'Riordena)

Konija vilka savu nelielo ceļojumu somu uz riteņiem cauri Hītrovas ielidošanas zālei un devās taisnā ceļā uz taksometru pieturu. Iespējams, būtu vajadzējis piezvanīt Mērijai un palūgt, lai draudzene atbrauc pretī, jo notikušā dēļ gaidīšana rindā un brauciens taksometrā uzdzina teju vai šermuļus. Tiesa, tad nāktos visu izstāstīt, bet īsto vārdu vēl nebija. Konijai jāpadomā arī par saviem dēliem. Ko viņa tiem sacīs? Trūka padoma, kā labāk rīkoties - saasināt vai iespējami notušēt šī starpgadījuma nozīmi? Beigu beigās arī viņa pati joprojām nebija tikusi skaidrībā, kā vērtēt vakarvakara un šīrīta notikumus, ja par atskaites punktu izmanto Rihtera skalu.
(..)
- Met! Nesaki to! Lūdzu, gluži vienkārši vairs nekad nesaki šos vārdus. Vismaz ne dienas atlikušajā daļā. Savādā kārtā es neuzskatu par apstrīdamu faktu, ka tev bija visas tiesības nebraukt mājās, lai palīdzētu senai draudzenei. Toties bija cietsirdīgi nepaziņot ģimenei, ko tu grasies darīt vai ar ko esi kopā. Es neticu, ka tu esi cietsirdīgs pēc dabas, tāpēc tava rīcība bija divkārt nežēlīga. Tu būtu varējis man dot iespēju uzticēties tev.
(..)
Sabāzis rokas dziļāk džinsu kabatās, Mets nogriezās ap stūri. Sieviete stāvēja uz balkona, gaidīja. Viena roka pastiepās viņam pretī, otra atglauda aiz auss matu šķipsnu. Nedomādams Mets pacēla roku atbildes sveicienam; attālums starp viņiem šķita saraujamies, radās sajūta, ka pirksti saskaras. Mets ieraudzīja, ka Grēta smaida. Viņš žigli devās pretī nekad nedzīvotajai dzīvei.
Keita O'Riordena "Romas brīvdienas", 395.lpp.


Ja spriež par šo grāmatu pēc vāka, tad var sagaidīt kādu mīlasstāstu ar laimīgām beigām. Jo - gaišs vāks ar smaidīgu sievieti, Itālija, brīvdienas... Bet labāk ticēt maziem burtiem rakstītajam "Dramatisks vēstījums par mīlestību, zaudējumiem un ģimenes dzīvi". Precēts pāris dodas brīvdienās uz Romu, bet tur satiek kopīgu paziņu - vīra jaunības dienu mīlestību. Romānā tad arī risinās tālākie notikumi, kā uz to reaģē gan mīlas trijstūris, gan pāra bērni. Kādus nevieglus lēmumus nākas pieņemt un kādi ir apsvērumi variet lasīt grāmatā. Vai arī nelasīt, jo padrūma grāmata. Bet rakstīts labā valodā.

***

3 komentāri:

Sixspārne teica...

Ieintriģēji! Ierakstīšu šo grāmatu savā izlasāmo grāmatu sarakstā! :)

Elīnas brīvlaiks teica...

Es uzrakstu ne visai labu vērtējumu un tāpat rodas interese :) Un kad, Tu, Sixspārne, sāksi dalīties ar labajām grāmatām?

Sixspārne teica...

Man jau sen un lēnām top saraksti - 101 grāmata, 101 filma un 101 lieta par mani. Bet šie saraksti top lēni. :)