trešdiena, 2016. gada 17. februāris

Atsauksme par grāmatu "Kā Starbucks izglāba manu dzīvi" (Maikls Geitss Gills)

Šis ir patiešām pārsteidzošs baltā vīrieša stāsts - vīrieša, kurš tika nomests no ASV elites virsotnēm, lai, satiekot jaunu afroamerikāņu sievieti no pilnīgi citas vides, iemācītos, kas dzīvē svarīgs. Viņš bija dzimis pārtikušā Manhatanas Augšīstsaidas ģimenē, bet viņa - nabadzīgā Bruklinas apkaimē. Viņam reiz bija bijis ietekmīgs darbs reklāmas jomā, bet nu vairs nebija nekā; viņa bija nākusi  no ielas, bet tagad guvusi panākumus - tik lielus, ka spēja piedāvāt svešiniekam iespēju izglābt pašam sevi.
(..)
Čārlijs vienmēr bija šādas možas enerģijas pārpilns. Bijām jau vairākas reizes kopā strādājuši. Čārlijs mēdza ierasties agri un iedzert "sarkano aci" - parasto kafiju ar papildu porciju espreso. Šķita, ka puisis savu maiņu burtiski nolido, it kā šis papildu kofeīns viņam piešķirtu īpašu spēku.
(..)
Tad es izgāju ārā ziemas naktī, viņu mīlestības sasildīts. 

Maikls Geitss Gills "Kā Starbucks izglāba manu dzīvi", 272 lpp., izdevniecība "Zvaigzne"
Jāatzīst, ka šī nebija grāmata, ko noteikti gribēju izlasīt. tā manos plauktos nonāca kā "Zvaigznes" akcijas "Tīrām noliktavas" rezultāts - nodomāju, ka pr 3.50 jau var palasīt...
Manu subjektīvo grāmatas patikšanu noteikti ietekmē, tas, ka arī esmu iemīlējusi kafiju, un man tuva ir reklāma un pārdošana. Un esmu arī teikusi - ja apniks profesija, iešu strādāt par baristu :)
Nepiekritīšu grāmatas aprakstam uz vāka (skatīt attēlā), bet teikšu, ka tā ir ļoti sirsnīga un cilvēciska grāmata, stāsta par cilvēku izvēlēm un vērtībām. Un par vērtībām nevis vispārināti vai idealizēti, bet tik vienkārši un iespējams daudziem aktuālā dilemma  - laika pavadīšava ar tuviniekiem vai "svarīgas" lietas karjeras dzīvē.
Bet par ko tad ir stāsts? Par kādu senioru, kurš dzimis labi nodrošinātā ģimenē, aktīvās dzīves laikā guvis panākumus reklāmas nozarē, bet vēlāk no veiksminieku pasaules ticis izslēgts, jo vairs nav tik peļņu nesošs kā gados jaunākie kolēģi. Un Starbucks viņa dzīvē kādā dienā ienāk kā iespēja tikt pie drošības un nodrošinājuma viņa kuplajai ģimenei. Jaunais darbs galvenajam varonim rada bažas ne vien par to, vai viņam būs (fiziski) pa spēkam tikt ar to galā, spēt iemācīties jaunās prasmes un procesus, bet arī - kā to uztvers viņa bērni un paziņas. Grāmatā tas arī tiek stāstīts, brīžam kavējoties atmiņās par bijušajiem laikiem, kā jau to mēdz darīt seniori :)
Grāmata lasās viegli un ļoti ātri, bet sniedz daudz pozitīvas emocijas.1 komentārs:

Sandra teica...

Jap, man ar šī grāmata ir rindā uz lasīšanu, pat iesāku, bet noliku maliņā, jo lasīšu kad šūšu kādu darbu par kafijas tēmu.