otrdiena, 2016. gada 12. jūlijs

Atsauksme par grāmatu: Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi, Gabriela Zevina

Sieva nogalina savu vīru ar sasaldētu jēra cisku un no "ieroča" atbrīvojas, to pasniedzot vakariņās slepkavības izmeklētājiem. Rakstnieks Roalds Dāls stāstā gan nodrošina plašu izskaidrojumu, tomēr policists Lambiasī brīnās, vai tiešām pieredzējusi mājsaimniece jēra cisku pagatavotu, kā aprakstīts stāstā - proti, gaļu neatsaldējot un neliekot marinādē vai neizmantojot garšvielas. Vai, šādi pagatavota, tā nebūtu sīksta un bezgaršīga? Nenodarbojos ar gatavošanu )nedz noziegumiem), bet, pievēršot šim faktam lielāku uzmanību, stāsts sāk atšķetināties. Neņemot vērā šo atrunu, viss sakrīt, pateicoties meitenei, ko reiz pazinu, - sensenos laikos viņai patika Dāla Džeimss un milzu persiks. 
(..)
"Ej, apciemo Amēliju," Lambiasī saka Eidžejam. "Domāju ar meitēnu aiziet uz pilsētas Bērnu muzeju. Gribu viņai parādīt, kāpēc nebūtu prātīgi slēpties muzejā. Vismaz šajā laikā pēc vienpadsmitā septembra notikumiem."
(..)
Džeikobs paiet garām grāmatu plauktam, kas veltīts vēsturei, un pastiepj sveicienam roku pretī pusmūža vīrietim uz trepēm, teikdams: "Lambiasī kungs, man jums ir grāmata!" 
(243.lpp., burvīgā izdevniecība BaibaBooks)

Grāmata par grāmatām un cilvēkiem, kam patīk grāmatas. Lai arī grāmatā netrūkst pat detektvīvromāna elementi, kopumā grāmata ļoti gaiša un dzīvi apliecinoša. Cilvēki, dilemmas un lēmumi, attiecības un likteņi. Un grāmatas. 
Lai arī ļoti viegli lasās, tā izpelnījās manu aizkustinājumu un augstāko novērtējumu. Pilnīgi žēl, ka grāmata stāvēja plauktā jau kopš pavasra grāmatu izstādes.
Pilnīgi noteikti iesaku izlasīt!

1 komentārs:

RitaGri teica...

Paldies par ieteikumu! Šī grāmata mani varētu interesēt.