sestdiena, 2010. gada 27. novembris

7 minūšu miers

Vispirms jau jāsaka, ka mani bērnu audzināšanas uzskati īpaši neatbalsta multeņu skatīšanos, it īpaši tik mazā vecumā, kā manam mīlulim (1,5 gads). Kāpēc? Jo uzskatu, ka bērnu ir jārosina pašam sevi izklaidēt un nodarbināt, un aktīvi iepazīt pasauli. Un televizora mums arī nav, lai netērētu laiku lietām, kuras neizvēlētos, ja būtu tik pieejamas.
BET ir mirkļi, kad gribu/vajag mieru kaut uz īsu mirklīti (smaga, gara darba diena, jāizmēra bērnam temperatūra vai jāapgriež mati u.tml.). Tad nu šādos mirkļos mans glābiņš ir 7 minūtes garās multfilmas "Pocoyo" (no spāņu valodas - maziņš es) sērijas internetā. (Paldies Kristīnei par ieteikumu!)

Multfilma ir paredzēta pamatā 1-3 gadus veciem bērniem, katra sērija tiek veidota tā, lai būtu bērnam piemērota un nozīmīga, un iepazīstina bērnu ar fantāziju pasauli, lai veicinātu iztēli un attīstītu jautrības izjūtu. Multfilmā bērni viekāršā un skaidrā veidā tiek iepazīstināti ar daudzām vecumam atbilstošām pamatzināšanām - skaitļiem, telpu, formu, krāsu un modeļiem. Pocoyo ir vairāk par to, kā mācīt(ies), nevis noteiktu lietu iemācīšanu.
(attēls no pocoyo.com)

Multfilmas galvenais varonis Pocoyo ir mazs zēns. Viņš ir tāds kā visi citi bērni - bieži smejas, reizēm raud, viņam patīk spēlēties un jautrība. Viņš ir rotaļīgs, spontāns, bezbailīgs un ļoti ziņkārīgs. Viss Pocoyo dzīvē ir jauns, aizraujošs un jautrs, un sniedz iespējas spēlēties un mācīties. Pocoyo laiku pavada kopā ar saviem draugiem - Pato, Elly, Loula un Miegaino Putnu.
(attēls no pocoyo.com)

Pato, Pocoyo labākais draugs, ir kautrīga, dzeltena pīle. Viņš pēc dabas ir piesardzīgs un ir arī nedaudz vecāks par Pocoyo, bieži lietas izvērtē, saskaroties ar jaunu situāciju, nevis metas tajā iekšā kā Pocoyo.
Elly ir liela, gracioza, rozā zilonīte. Viņa ir vecāka par Pocoyo un Pato un bieži vien palīdz viņem palīdz izdomāt, ko tālāk darīt, parasti izmantojot lietas, ko viņi atrod Elly mugursomā. Elly patīk dejot un pūst savu trompeti.
Loula ir Pocoyo sunīte. Viņa ir enerģiska un vienmēr gatava spēlēties.
Šeit ieskatam viena sērija2 komentāri:

Krišjānis Nesenbergs (krisa) teica...

Piemirsi svarīgo četrkājaino astoņkāji pulpo, kurš visus kutina :)

Elīna Sprūde-Nesenberga teica...

nu tas vairāk otrā plāna tēls :P