piektdiena, 2011. gada 19. augusts

Rīgai 810: programma

Piektdiena ir klāt un Rīgai 810 svētki arī. Sveiciens visiem rīdziniekiem, pilsētas viesiem un mīlētājiem un arī tiem, kam Rīga liekas pārāk liela un ar pārāk daudz mašīnām!
Man Rīga nešķiet ne pārāk steidzīga, ne netīra, ne kādā citā ziņā ļoti slikta pilsēta. Pat vairāk - Rīga man ļoti patīk un tā un tās iedzīvotāji mani iedvesmo. Vajag tikai apstāties un ieklausīties un ieskatīties apkārt notiekošajā. Un Rīgas svētku svinības ir laba iespēja to darīt :)
Zemāk apkopošu tās lietas, kas ma iekrita atmiņā kā apmeklēšanas vērtas.
Piektdien 16.00-18.30 Vērmaņdārzā un kanālmalā pie Operas notiks Taku orientēšanās sacensības.
Festivāls "Rīgas Tekstilmozaīka 2011" Iļģuciema kultūras namā. Pečvorka vai kiltinga izstāde. Kaut kas acīm nepieradināts un krāsains.
Piektdien un sestdien Kalnciema kvartālā notiks Kino svētki. Būs ne tikai filmas un pirmizrāde, bet arī meistardarbnīcas.
Okartes nakts skrējiens: Piektdien no 23.00-24.00, Kr.Valdemāra ielas sākums - Vanšu tilts. Aicināti piedalīties visi aktīva un radoša dzīvesveida piekritēji.
Sestdien Alberta ielā tiks būvēta Rīgas garākā iela - katrs rīdzinieks aicināts uzzīmēt savu sapņu māju. Svētdien šī iela tiks pārvietota uz 11.novembra krastmalu.

Sestdien no 10.00-22.00 un svētdien no 10.00-20.00 lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus "Vērmanes meistardārzs". Jāpiebilst, ka tur būs ne tikai tirgošanās, bet arī meistardarbnīcas un priekšnesumi.
Sestdien un svētdien no 10.00-21.00 Vērmanes dārza Grāmatu ielā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts "Nāc un mainies!". Grāmatām jābūt tādā fiziskā un saturiskā stāvoklī, lai kāds tās gribētu iekārot.
Sestdien no 10.00-15.00 Svētku pieturvietas Tallinas ielā (starp A.Čaka un Krāsotāju ielu). Iespēja veidot apsveikumu pilsētai, ierunāt videosveicienu un saposties svētkiem. Tallinas ielā 71, Baltās pirts pagalmā notiks jauno mūziķu koncerts. Tallinas un A.Čaka ielu krustojumā notiks dzejas priekšlasījumi un uzstāsies ielu muzikanti.
Sestdienas vakarā Mežaparka estrādē notiks lielkoncerts "Meistars. Dziesma. Leģenda" - deviņi meistaru tandēmi+ Imanta un Gido Kokaru godināšana.
Visu svētku laiku AB dambī smilšu skulptūru parkā "Magic Sand Riga" būs iespēja piedalīties smilšu skulptūru būvēšanā. Piektdien 19.30 tur notiks Ievas Zēģeles koncerts. Līdz pirmdienai atsevišķā teltī budistu mūki veidos mandalu. Svētku laikā no 10.00-20.00 ieeja bez maksas. 
Tas nu ir tas, kas man likās vissaistošākais. Pilna programma pieejama svētku mājas lapā - http://www.rigassvetki.lv/2011/.
Lai skaisti mums Rīgas svētki un labi laikapstākļi!
Atcerieties, ka sabiedriskais transports 20. un 21.augustā Rīgā ir bez maksas!