otrdiena, 2012. gada 3. jūlijs

Jēkaba pirmā galda spēle

Kā jau iepriekš rakstīju, ap 2,5 gadu vecumu atklājām galda spēli, kuru bērns spēlēja ievērojot mūsu izstāstītos noteikumus, nevis vienkārši spēlējās ar spēli. Par Jēkaba pirmo galda spēli kļuva Ballons. Tā ir kāršu spēle, kas paredzēta arī bērniem no 3 gadu vecuma, spēli izdod Amigo.
Spēli var spēlēt 2-5 cilvēki, un tā ir diezgan īsa (uz kastes rakstīts: ~10 minūtes). Spēles mehānika ir pavisam vienkārša: katram dalibniekam tiek izdalītas 5 kārtis, tās tiek noliktas uz galda atvērtā veidā. Visas spēles darbības sastāv no notikumu kāršu vilkšanas (pa apli). Iespējamās darbības notikumu kārtī: (1) balona zaudēšana - kārts apgriešana otrādi vai (2) jaunas kārts iegūšana/jau otrādi apgrieztas kārts atvēršana no jauna.

Uzvar tas, kuram spēles beigās (kad ir izvilktas visas notikumu kārtis) ir visvairāk veseli baloni - kārtis atvērtā veidā. Jēkabam gan ļoti ilgu laiku vislielākā sajūsma bija tad, ja kāds balons tika pazaudēts. :) 

Spēlējot spēli bērnam tiek atkārtotas krāsas un spēles beigās kopīgi var mācīties skaitīt (līdz 5 vai 6). Un, protams, tā ir laba iespēja iemācīt bērnam samierināties ar to, ka dzīvē reizēm kaut kas tiek zaudēts, šajā gadījumā, piemēram, kaķis saplēš balonu vai balons aizlido gaisā.
Kad bijām iemācījuši spēli, bērns prasīja katru vakaru pāris partijas izspēlēt, bet ar laiku bērna iniciatīva samazinājās un nu jau diezgan reti pats izvelk un prasa mums spēlēt.
Piebilde īstiem spēlmaņiem: principā šī ir vienkārša veiksmes spēle, jo iespējas ietekmēt spēles gaitu minimālas.

Nav komentāru: