svētdiena, 2011. gada 24. aprīlis

Svētdienas avīzes vietā 19

Pavasaris pavisam droši ir klāt, dienasvidū pat mēdz salikties, ka vasara jau klāt. Vismaz mani šāds laiks mudina uz dzīvošanu vieglāk - vienkāršāks ēdiens, nesarežģīta ikdiena, centieni dzīvot videi draudzīgi.
Mana zaļās dzīvošanas izpratne ir cieši saistīta ar ideju neiegādāties to, ko nevajag vai vajag vienai/pāris reizēm un iespēju robežās lietas izmantot vairākām funkcijām. Vārdusakot: nevairot atkritumus. Un pirms mešanas ārā apsvērt vai lieta nevar vēl kā kalpot. Internetā var atrast dažādas ierosmes, piemēram, kā otrreiz izmantot skārda traukus, piemēram, no konserviem.

Lēna nesteidzīga svētdiena ar garšīgām un veselīgām uzkodām, piemēram, sviestmaizēm.

Un arī dizainā man patīk vienkāršas un funkcionālas lietas. Piemēram, šāds neredzamais grāmatuplaukts.

Bet kādā pelēkākā un rāmākā dienā var ienirt poļu mākslinieka Pawła Kuczyńskiego satīriskajos zīmējumos. Zemāk atrodami pāris piemēri, bet vairāk zīmējumu atrodami augstāk esošajā saitē.

Ja godīgi, reizēm man Lieldienās ņemšanās par un ap olām jau apnīk un sagribās ko savādāku. Iespējams ko šādu: ģimenes svētku galdauts. Variācijas iespējamas pēc pašu izvēles: darināt to tikai konkrētos svētkos vai visās ģimeniskās svētku reizēs, bet princips viens - visi sasēžas pie galda un apzīmē speciāli sagatavotu galdautu ar krāsainiem zīmuļiem. Līdz nākošajai reizei uzzīmētais tiek izšūts. Nākošajā reizē galdauts tiek papildināts ar jauniem zīmējumiem un tekstiem.
Lai jauka un pozitīva nedēļa!

2 komentāri:

RitaGri teica...

Sveiciens 2.Lieldienās! Tiešām debešķigs laiciņš šajās Lieldienās!
Galdauta ideja līdzīga bija redzēta pagājušajā augustā Arsenālā tekstilmākslas izstādē.
Mums mājās Lieldienu galdauts ir vecmammas pirms apmēram 75-80 gadiem izšūtais.

Elīna teica...

prieks dzirdēt par tādu relikviju :) arī gribu tādu ģimenisku relikviju - tradiciju
jā, par garām palaistām tekstilizstādēm man reizēm sanāk kost pirkstos...