pirmdiena, 2011. gada 7. novembris

Kāzas leļļu teātrī

Piektdien atklāju teātra sezonu, pirmo reizi apmeklējot Latvijas Leļļu teātri. Izrāde pieaugušajiem "Kāzas. Stāsts par negaidītu mīlestību." Kāpēc kāzas - jautājumi nav, jo visa darbība ir par un ap kāzām. Bet kāpēc nosaukumā ir arī "negaidīta mīlestība"? Un vai tā ir tāda, kas netika cerēta, vai tāda, kas ir nevēlama?
Izrāde ir nedaudz traka (labā ziņā) un teicami saplūdina robežu starp stāstu un realitāti, un liek reizumis pasmieties  pašiem par sevi. Piemēram, līgavas mātes un līgavaiņa mātes anonīmā sarunā tumsā smēķējot. 
Un uzdod jautājumus par mīlestību, attiecībām, kāzām un ar visu to saistītajiem stereotipiem. Vai jāprec ir pirmo, kas Tevi bildina? Vai precēšanās ir noteikti ģimenes izveide un bērnu radīšana vai pirmkārt jau pāra apvienība?
Starp skrējieniem un mēģinājumiem noķert savu (šķietami) mīlēto, izskan jautājumi "Vai Tu viņu maz mīli?" un "Kāpēc Tu ar viņu precējies?". Un seko arī skaļas atbildes un klusi secinājumi katram priekš sevis.
Man jau gribētos teikt, ka izrāde precētiem cilvēkiem, lai neaizmirstu, kāpēc tad Tu esi precējies, bet gan jau katrs atrastu sev noderīgu domu.
Interesants elements šajā izrādē ir melnā gaismas teātra elementu izmantošanu - jebšu spēle ar ultravioleto (?) apgaismojumu un kāzu kleitu.
Bet ko nu tur daudz - ej un skaties!

Nav komentāru: