trešdiena, 2011. gada 9. februāris

Padod grāmatu tālāk!

Es uzaugu plašā mājā ar daudz, daudz grāmatām, tā arī radās mana grāmatu lasīšanas mānija - jo grāmatas bija neatņemama ikdiena. 

Bet ceļi atveda mūsu ģimeni uz pilsētu un dzīvi dzīvoklī un ierobežotu vietu grāmatām.
Grāmatas man joprojām patīk lasīt, bet negribu vairs, lai tās aizņem tik daudz vietas mājoklī. Turklāt, tas, ka grāmata netiek turēta skapī, nolemta apputēšanai ir arī videi draudzīgi un koku resursus taupoši. Ko darīt? Viens veids protams būtu aktīvi aizdot grāmatas radiem un draugiem lasīšanai. Bet ir kādi, manuprāt, vēl veiksmīgāki varianti:
Uzdāvini bibliotēkai
Sazinies ar savu izvēlēto/vietējo bibliotēku un noskaidro, kādas grāmatas viņus interesē vai arī piedāvā sarakstu ar savām grāmatām. (Piemēram, Rīgas centrālo bibliotēku interesē latviešu literatūras klasika un grāmatas, kas izdotas pēc 2000.gada; grāmatām jābūt ļoti labā stāvoklī)
Zinu, ka dažās bibliotēkās ļauj atstāt arī grāmatas, kas pašu bibliotēku neinteresē, bet varētu iepatikties kādam citam bibliotēkas apmeklētājam.
Ievieto sludinājumu internetā 
grāmatu sarakstu, ko dāvini vai pārdod par simbolisku samaksu (tādus bieži esmu novērojusi Sviesta cibas kopienā
Ziedo 
Piemēram, labdarības veikalam Otrā elpa. Iespējams arī slimnīcas un pansionāti priecātos par šādu dāvinājumu, bet neesmu šajā jautājumā saskārusies ar šīm iestādēm


Nav komentāru: