piektdiena, 2013. gada 19. aprīlis

Lidošana ar bērnu

Pases ir, EVAK kartes ir, apmešanās vieta un lidmašīnas biļetes ir! Tagad lielākais uztraukums ir, kā vislabāk gandrīz četrgadnieku sagatavot pirmajam lidojumam.
Jau kādu laiku atpakaļ - kad sākām domāt par ceļojumu, aizvedām bērnu uz lidostu paskatīties klātienē uz lidmašīnām. Patika. Gatavs braukt. Tad kartē rādījām, kur lidosim un pēdējās nedēļas pastiprināti par to runājam un stāstam visus ar lidošanu saistītos procesus, kas vien ienāk prātā, tai skaitā, ka somas nodosim bagāžā. Meklēju Youtube video, kur bērnam būtu skaidrs, kā notiek vai nu viss process, vai vismaz tīri process lidmašīnā, bet nesekmīgi. Toties pilnīgi nejauši (parādoties TV mūsu mājās pēc vairāku gadu pārtraukuma) atradu raidījumu Lidojuma plāns. Tad nu vismaz bija fona video, ko rādīt un stāstīt.
Tas galvenais, ko esmu izdomājusi savā galvā un salasījusies internetā par kopīgo vai vairāk pat vecāku sagatavošanos lidojumam:

  • ja iespējams, izvēlēties piemērotu izlidošanas laiku (ne agras rīta stundas, ne vēlu vakaru)
  • ierasties iespējami laicīgi un ierēķināt visam laiku pa virsu
  • paņemt līdzi dažādas izklaides - lasāmās un krāsojamās grāmatas (vēlams neredzētas), mīļākā rotaļlieta, kāda spēle, puzle (ar pamatni), uzlīmju grāmata, mūzikas atskaņotāji (ar austiņām), viedtālruņi un planšetdatori arī lieti noderēs)
  • dažādas uzkodas un dzeramais (tai skaitā sūkājamās konfektes pacelšanās/nosēšanās mirklim, lai izvairītos no ausu aizkrišanas)
  • iesaistīt bērnu somu kārtošanā, ja bērns ir spējīgs un grib - viņam sagādāt savu somu
  • nodrošinies, lai ērti pa rokai ir salvetes un citas lietas (vai drēbes), kas bērna aprūpē nepieciešamas
  • lidojuma laikā ik pa mirklim stāstīt bērnam, kas tālāk notiks
  • pacietību :)
Starp citu, Rīgas lidostā ir 5 zīdaiņu pārtīšanas telpas (skatīt plānu) un bērniem, kas izlido no B sektora (lidojumi Šengenas zonas ietvaros) esot rotaļu laukums (skatīt 2.stāva plānu). 


1 komentārs:

Aija teica...

Šeit kā reiz arī ir labi padomi:
http://www.calis.lv/atputa/celojumi/celojam-kopa-ar-bernu/labas-uzvedibas-likumi-vecakiem-ar-berniem-lidmasina/