trešdiena, 2011. gada 5. janvāris

Apņemšanās 2011: randiņi

2010.gads mūsu ģimenē bija tādu fundamentālo lietu gads un izaicinājumi iespējams bija piezemētāki, bet gads ir noslēdzies un viens liels mūsu dzīves posms noslēdzies, tāpēc izlēmām noteikt sev mērķus, ko nevis vienkārši vajag vai vajag pabeigt, bet tādus, kam jānes prieku.

Bez lielās apņemšanās šogad beidzot pārvākties, apņēmāmies kādu citu ļoti svarīgu lietu: ieplānot vairāk laika ģimenei: gan divatā, gan trijatā.

Kāpēc? Līdz šim ikdiena bijusi diezgan saspringta: darbs+skola abiem, darbs+papilddarbs, dzīvokļa remonts, svētki u.t.t. un pēc dēla piedzimšanas izrauties atpūsties kļuva vēl par solīti sarežģītāk, bet vajag taču laiku nesteidzīgām sarunām un nodarbēm. Un tad es uzgāju Tiffany Bird blogu Simple Modern Mom, kurā bija aprakstīta viņas 2010.gada iecere: projekts 52: randiņu vakari.Tifānija savā blogā piedāvā noslēgt pat līgumu par šīs apņemšanās turēšanu :) viņas variantā piedāvājums ir katru nedēļu veltīt stundu divatā, bez bērniem (jau iepriekš noteiktā dienā un laikā).Tas var notikt arī mājā, bet noteikti ir jārada randiņa atmosfēra. Par nodarbi randiņā un atmosfēru rūpējas pārmaiņus abi partneri. Tam jābūt kā pasākumam bez izdevumiem vai ar ļoti maziem. Tātad galvenai ir izbrīvēt laiku (kaut pēc bērnu aizmigšanas) un izdoma, sagatavojoties. Izklausās labi, vai ne?
Bet mēs gan sapratām, ka mums ir vieglāk nedaudz retāk izbrīvēties, bet uz ilgāku laiku (mums ir mazs pūcēns, tāpēc spējīgi kvalitatīvai komunikācijai pēc bērna nolikšanās esam spējīgi reti). Tāpēc nolēmām, ka mūsu variants būs viena ilgāka reize  (~3 stundas) (domājams, ka drīzāk ārpus mājas) + 1 īsāka reize  (ap 1 stundu; mājās) mēnesī.
+ tā kā nesanāk tik bieži kā gribētos, kvalitatīvi visiem atpūsties kopā, tad reizi mēnesī mums ir jāieplāno ģimeniska izklaide.

Mūsu noteikumi:

  • par katru notikumu atbild viens (lai nav ilgs vienošanās process) (noteicām izlozes kārtībā)
  • pasākumiem jābūt kopumā ekonomiskiem (plānā - ne dārgāk par 10 latiem), jo pamatā jābūt citam cita kompānijas baudīšana un kopā būšana, nevis pasīvai kaut kā cita baudīšanai
  • izklaides nedrīkst atkārtoties
  • datumi tiek rezervēti katram konkrētam pasākumam, nav ieplānoti standarta laiki
  • esošie noteikumi spēkā līdz gadam, tad skatāmies, vai nevajag kaut ko mainīt.
  • iespēju robežās atslēgt mobilos telefonus šajās reizēs
Vai kādam un kādai vēl ir līdzīga Jaungada apņemšanās?

Nav komentāru: